• BDO jauno mākslinieku balvu 2021 saņem mākslinieks Reinis Bērziņš
Publikācija:

BDO jauno mākslinieku balvu 2021 saņem mākslinieks Reinis Bērziņš

10 janvāris 2022

7. janvārī eksperimentālā mākslas telpā “PILOT” tika atklāta izstāde un paziņots “BDO jauno mākslinieku balva 2021” uzvarētājs un prēmijas 2000 EUR ieguvējs, kuru šogad iegūst Reinis Bērziņš ar mākslas darbu “///(((!”.

Darbs ///(((! sastāv no vairākiem skulpturāliem objektiem un eļļas gleznām uz audekla, kuras ir balstītas idejā par skaņu. To vizuālajos risinājumos ir redzamas paralēles ar mūzikas instrumentiem, skaņas aparatūru, reversās inženierijas praksi, kā arī kādas nezināmas, paralēlas dzīvības formas apjausmām. Vizuālie meklējumi pārnes audiālas pieredzes un avotus vizuālas valodas analoģijās un transcendentālajā.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reinis Bērziņš tika nominēts finālā, pēc žūrijas sēdes pagaišā gada nogalē, kopā ar citiem 6 māksliniekiem. Lēmums par konkursa laureātu tika pieņemts slēgtā sēdē, izvērtējot visu septiņu finālistu darbus - Amanda Krūmiņa, Brenda Linda Jansone, Kristīne Daukšte, Liāna Mihailova, Madara Kvēpa, Reinis Bērziņš, Uģis Albiņš.

Visu konkursa finālistu darbi būs apskatāmi Izstādē un apmeklētājiem būs pieejama līdz 2022. gada 28. februārim, ievērojot Latvijas Republikā noteiktos ierobežojumus Covid-19 vīrusa ierobežošanai.

“BDO jauno mākslinieku balva” ir BDO Latvia iniciatīva, sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju (LMA), KIM? Laikmetīgās mākslas centru un eksperimentālā mākslas telpu PILOT, kuras mērķis ir atbalstīt jaunos māksliniekus pēc vizuālās mākslas vai audio-vizuālās mediju vai dizaina nozares maģistra studiju pabeigšanas Latvijas Mākslas akadēmijā, ar mērķi palīdzēt tiem sniegt atpazīstamību, atzinību un novērtējumu un mākslas darbu realizāciju.