Kiberdrošība

Kiberdrošība

Digitālajā pasaulē ar profilaksi vairs nepietiek

Arvien digitālākā un savienotākā pasaulē kiberdraudi kļūst arvien kompleksāki un vērienīgāki. Covid-19 pandēmija ir pakļāvusi lielāko daļu uzņēmumu vēl lielākiem kiberdrošības riskiem, piespiežot tos pāriet uz attālinātas darbības modeļiem un liekot tiem atvērt savus iekšējos tīklus un lietojumprogrammas, lai darbinieki varētu strādāt attālināti.

Kiberdrošība ir svarīgs jautājums jebkura veida organizācijām, sākot no maziem un vidējiem uzņēmumiem, beidzot ar starptautiskiem uzņēmumiem un sabiedriskām organizācijām, piemēram, aprūpes iestādēm, kā arī valsts un pašvaldību iestādēm.

Tradicionālie drošības koncepti un uz atbilstību vērstas kontroles šodien vairs nenodrošina pietiekamu aizsardzības līmeni pret hakeriem. Šajā digitālajā pasaulē ar profilaksi vairs nepietiek. Par kiberdrošību ir jārūpējas visu diennakti, bet uzņēmumu iekšējai IT nodaļai bieži vien pietrūkst laika vai specifisku zināšanu, lai padziļināti pārbaudītu, vai Jūsu uzņēmums un procesi ir atjaunināti. Turklāt plašais drošības pasākumu, risinājumu un pakalpojumu sniedzēju piedāvājums, kas bieži ietver ļoti specifiskus un dārgus risinājumus, apgrūtina lēmumu pieņemšanu.