• “BDO jauno mākslinieku balvas 2022” izstādes atklāšana

“BDO jauno mākslinieku balvas 2022” izstādes atklāšana

06 janvāris 2023

Trešdien, 11. janvārī plkst. 18.00, Latvijas Mākslas akadēmijas eksperimentālā mākslas telpā “PILOT”, notiks “BDO jauno mākslinieku balvas 2022” izstādes atklāšana un konkursa uzvarētāja paziņošana.

Jau otro reizi galerijā PILOT būs iespēja iepazīties ar 2022. gada Latvijas Mākslas akadēmijas absolventu darbiem, kas pēc žūrijas vērtējuma atzīti par novatoriskākajiem mākslinieciskas darbības un pētniecības darbiem.

Latvijas Mākslas akadēmijas un BDO Latvia rīkotā konkursa būs iespēja iepazīties ar sešiem finālistu darbiem, kuri pretendē uz naudas balvu 2000 EUR:

Dāvis Ozols - “Smilšu Pils”
Liene Rumpe - "Gleznotāja Nindzjas vingrinājumi"
Jānis Šneiders - "Melnraksts"
Egija Damberga - “Kāpura domas”
Atis Izands - “Sausais maisījums attiecību veidošanai”
Sabīne Šnē - “Šīs pašas pasaules”
Izstāde apmeklētājiem būs pieejama līdz 2023. gada 15. februārim. ​​​​​​​

“BDO jauno mākslinieku balva” ir BDO Latvia iniciatīva, sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju (LMA), KIM? Laikmetīgās mākslas centru un eksperimentālā mākslas telpu PILOT, kuras mērķis ir atbalstīt jaunos māksliniekus pēc vizuālās mākslas, vizuāli plastiskās mākslas vai audio-vizuālās mediju nozares maģistra studiju pabeigšanas Latvijas Mākslas akadēmijā, ar mērķi palīdzēt tiem sniegt atpazīstamību, atzinību un novērtējumu un mākslas darbu realizāciju.

Konkurss norisinās jau trešo gadu pēc kārtas. 2021.gadā par konkursa uzvarētāju kļuva glezniecības apakšnozares absolvents Reinis Bērziņš ar darbu “///(((!”, bet 2020. gadā galveno balvu ieguva māksliniece Amanda Ziemele ar monotipiju no darbu sērijas personālizstādē Neunauge, 2019, (Ekernforde, Vācija).

-