BDO Latvia revīzijas klients AS DelfinGroup veiksmīgi noslēdza sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO) Nasdaq Riga

12 novembris 2021

AS DelfinGroup sākotnējais publiskais piedāvājums (IPO) biržā Nasdaq Riga tika veiksmīgi noslēgts. Kopumā piedalījās 5927 investori, tostarp 10 institucionālie investori. Šis ir visu laiku lielākais IPO Latvijā pēc investoru aktivitātes. Pieprasījums sasniedza 73% no sākotnējā bāzes piedāvājuma (līdz 7 300 000 akcijām), savukārt IPO rezultātā tika iegūti 8,09 miljoni eiro bruto ieņēmumi.

Vienas akcijas cena bija 1,52 eiro, un minimālā parakstīšanās summa uz vienu investoru bija viena akcija. Piedāvājuma termiņš bija 10 darba dienas un abonēšanas periods sākās 2021. gada 28. septembrī un beidzās 2021. gada 11. oktobrī.

IPO varēja piedalīties ikviens privātais investors no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas un kvalificēti institucionālie investori no EEZ valstīm, kā arī citi institucionālie investori saskaņā ar IPO prospektu.

1 146 investori no Latvijas parakstījās uz 1 903 485 IPO akcijām, 4 584 investori no Igaunijas - uz 3 185 381 akcijām, 153 investori no Lietuvas - uz 141 807 akcijām un 44 investori no citām valstīm - uz 88 921 akcijām.

Kā norāda DelfinGroup valdes priekšsēdētājs Didzis Ādmīdiņš, ar IPO finansējumu uzņēmumam būs iespēja ar izdevīgākiem nosacījumiem refinansēt esošās saistības, turpināt attīstīt esošos pakalpojumus, kā arī ieviest jaunus, lai palielinātu ieņēmumus un peļņu. Uzņēmuma mērķis ir sasniegt iepriekš izziņotos ilgtermiņa mērķus, tostarp līdz 2024. gada beigām dubultot kredītportfeli.

BDO Latvia ar prieku iesaistījās šī svarīgā notikuma gaitā – būdami neatkarīgi DelfinGroup finanšu pārskatu revidenti kopš 2018. gada, un cer uz turpmāku sadarbību ar uzņēmumu arī nākotnē. BDO Latvia jau vairākus gadus koncentrējas uz finanšu pakalpojumu nozares apkalpošanu, tostarp fintech, mikrokreditēšanas un līzinga kompānijām, un ieņem vadošo pozīciju šajā nozarē Latvijā. BDO revīzijas nodaļas komandai ir spēcīga IFRS kompetence un plaša FSI pieredze, kas ļauj nodrošināt augstas kvalitātes revīzijas un konsultāciju pakalpojumus mūsu klientiem. BDO revīzijas komanda sastāv no ACCA un DipIFR pilntiesīgiem biedriem, un tā nodrošina apmācību programmas klientiem, kas vērstas uz IFRS ziņojumu nodrošināšanu ar sarežģītiem biznesa modeļiem. Mēs strādājam ar saviem klientiem multidisciplināri un sniedzam juridiskos, nodokļu, korporatīvo finanšu un citus pakalpojumus, palīdzot risināt sarežģītus biznesa izaicinājumus, lai sekmētu biznesa attīstību un izaugsmi.