Jānis

Jānis Zelmenis, LL.M.

Vadošais partneris

BDO Latvia

+371 6677 7800

vCard

Sazināties


Jānis Zelmenis ir zvērināts advokāts ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi, konsultējot plašu klientu loku vietējos un pārrobežu darījumos.

Jānis ir viens no Latvijas biznesa medijos visvairāk citētajiem ekspertiem nodokļu jautājumos un uzņēmumu apvienošanas, iegādes un reorganizācijas darījumos, kurš lieliski pārzina gan vietējo, gan starptautisko likumdošanu. Pirms sava biroja, BDO Zelmenis & Liberte, dibināšanas Jānis profesionālo pieredzi guvis, ieņemot dažāda līmeņa pozīcijas starptautisko auditorkompāniju PriceWaterhouse, Deloitte & Touche birojos. 

Jāņa pieredzē ir arī ilggadīga sadarbība ar Latvijas komercbankām, sniedzot konsultācijas par nodokļu jautājumiem, sarežģītiem apvienošanās un iegādes darījumiem un to strukturēšanu. Kā nodokļu eksperts piedalījies arī likuma par noziedzīgi iegūto naudas līdzekļu legalizācijas novēršanu izstrādē.

Līdztekus jurista kvalifikācijai Jānim ir diplomātiskā darba pieredze – kopš 2006. gada viņš ir Maltas goda konsuls Latvijā. Iepriekš strādājis Latvijas vēstniecībā Krievijā. Jānis regulāri uzstājas dažādās starptautiskās konferencēs un semināros, gatavo publikācijas vadošajos Latvijas biznesa medijos.


Pieredze

Kopš 2007 BDO Latvia AS, dibinātājs un partneris
1998 - 2007 Deloitte Latvia SIA, partneris, direktors, vecākais menedžeris
1995 - 1998 PricewaterhouseCoopers, nodokļu jurists


Izglītība

1994 - 1995 Centrāleiropas Universitāte, maģistra grāds starptautiskās privāttiesībās
1988 - 1993 Maskavas Starptautisko attiecību institūts, maģistra grāds jurisprudencē


Dalība organizācijās

Latvijas zvērinātu advokātu kolēģija


Valodas

Latviešu
Krievu
Angļu
Zviedru
Portugāļu