Anda Fokrota, Vecākā juriste, zvērināta advokāte

Anda Fokrota

Vecākā juriste, zvērināta advokāte

BDO Law

+371 25 780 900

vCard

Sazināties


Anda Fokrota ir zvērinātu advokātu biroja BDO Law vecākā juriste, zvērināta advokāte.

Anda Fokrota ir zvērināta advokāte ar vairāk nekā 20 gadu starptautisku pieredzi, sniedzot profesionālus pakalpojumus plašam klientu lokam. Andas darba pieredze ir bijusi saistīta ar dažādām tiesību nozarēm, kas ir ļāvis gūt plašu pieredzi normatīvo aktu piemērošanā gan civillietās, gan administratīvajās lietās, tāpat arī sadarbībā ar visdažādākajām valsts un pašvaldības institūcijām un privātajām struktūrām. Andai ir uzkrāta ievērojama pieredze kā partnerei starptautiska uzņēmuma Latvijas advokātu birojā. Strādājot valsts amatpersonas amatā, ir guvusi pieredzi un izpratni par valstiski nozīmīgu īpašumu un projektu attīstības gaitu, kā arī ievērojamu pieredzi būvniecības jomā.

Anda ir specializējusies komerctiesībās un, ilgstoši, strādājot pārsvarā ar korporatīvajiem klientiem, viņas pamatdarbības sfēra ir bijusi saistīta ar investoru interešu pārstāvību nekustamo īpašumu iegādes darījumos kā arī uzņēmumu apvienošanas un iegādes (M&A) darījumos, tai skaitā vadot due diligence projektus. Anda ir papildus mācījusies biznesa vadību un grāmatvedību, gan arī ilgu laiku praktizējusi arī nodokļu tiesībās, tādējādi spēj saredzēt klienta biznesa intereses, tās izprast un palīdzēt rast vispiemērotāko risinājumu. Vienlaikus, Anda ir praktizējusi arī krimināltiesībās, jo īpaši lietās, kur nozīme ir tieši biznesa procesu izpratnei, zināšanām par finanšu un nodokļu jautājumiem (white collar crimes).

Andai padodas pārrunu vešana, un viņa tic šķīrējtiesas procesa efektivitātei un mediācijas lietderīgumam komercstrīdos. Ir pārstāvējusi klienta intereses Stokholmas Starptautiskajā šķīrējtiesā (The Arbitration Institute of the Stockholm Chamber of Commerce (SCC)).

Anda Fokrota ir strādājusi arī par Tiesību pamatu pasniedzēju LU Ekonomikas fakultātes grāmatvedības institūtā.

IZGLĪTĪBA

Latvijas Universitāte, Juridiskā fakultāte

DALĪBA ORGANIZĀCIJĀS

Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija

VALODAS

  • Latviešu
  • Krievu
  • Angļu