Publikācija:

Kiberdrošība un riska menedžments 2017

14 jūnijs 2017

BDO sadarbībā ar žurnālu Financier Jums piedāvā ikgadējo kiberdrošības un riska pārvaldes

apskatu.

Kiberdrošība ir viena no aktuālākajām problēmām biznesā. “WannaCry” uzbrukums maijā pierādīja, ka neviens uzņēmums nav pasargāts pret šāda veida uzbrukumiem. Lai arī pēdējā laikā uzņēmumi ir būtiski pastiprinājuši savu kiberaizsardzību, vēl ir daudz, ko nepieciešams uzlabot. Kibernoziedzinieki paliek arvien zinošāki un specializētāki, tāpēc uzņēmumiem ir jācenšas tikt viņiem līdzi un jāizstrādā pilnīgi un skaidri protokoli un stratēģijas par to, kā rīkoties kiberuzbrukuma gadījumā.

Uzņēmumiem ir jāpārliecinās, ka uzbrukuma gadījumā, kas ir praktiski neizbēgami, tiem ir visi nepieciešamie drošības līdzekļi. Kaut arī rīcības plāni un apdrošināšanas polises neaptur uzbrukumus, ir svarīgi, ka uzņēmumiem ir šīs divas lietas. Apdrošināšanas polises ļaus uzņēmumiem novērst iespējamos zaudējumus un rīcības plāns ļaus uzņēmumam atsākt darbu pēc iespējas ātrāk. Labs rīcības plāns palīdzēs arī komunikācijai ar klientiem un regulatoriem.

Arī likumdevēji un regulatori seko līdz kiberuzbrukumiem.

ASV Ņujorkas finanšu departaments šā gada martā ieviesa noteikumus, kas nosaka ļoti plašas un stingras kiberdrošības prasības finanšu institūcijām.

Eiropā Datu Aizsardzības Noteikumi ieviesīs prasības par datu noplūdes ziņošanu.

Austrālijā tiks ieviesti likumi, kas pieprasīs, lai kompānijas proaktīvi izvērtē savu kiberdrošību.

Lejupielādējiet pilno apskatu, spiežot uz zemāk esošās pogas.